بعد از خوردن قهوه
بعد از خوردن قهوه چه بخوریم؟
۲۰ آذر, ۱۴۰۱
نمایش همه

آلوئه ورا مکمل طبیعی منیزیم

منیزیم برای هدایت پیام های عصبی لازم است

آیا شما هیچ یک از موارد زیر را تجربه کرده اید؟
 • خستگی
 • ضعف
 • سردرد
 • اضطراب
 • بیش فعالی
 • بی خوابی

علائم فوق ممکن است از علائم عصبی کمبود منیزیم باشد. آلوئه ورا مکمل طبیعی منیزیم برای هدایت پیام های عصبی لازم است. گاهی اوقات منیزیم پایین با تغییرات شخصیتی و افسردگی همراه است.

 

آیا شما هیچ یک از موارد زیر را تجربه کرده اید ؟
 • اسپاسم های عضلانی دردناک
 • گرفتگی متناوب عضلانی(کرامپهای عضلانی)
 • فیبرومیاژیا
 • تیک صورت
 • پریدن چشم یا حرکات غیر ارادی چشم

منیزیم یک عنصر مورد نیاز برای آرامش عضلات است و بدون آن عضلات ما در یک حالت ثابت از انقباض قرار می گیرند.

علائم کمبود منیزیم

علائم دیگر کمبود منیزیم عبارتند از:

تشنج، ریتم غیر طبیعی قلب، فشار خون بالا، اسپاسم عروق کرونر قلب، مشکلات هورمونی در زنان، بی اشتهایی

افراد بالای ۵۵ سال، نسبت به سطح پایین منیزیم در بدن، آسیب پذیر ترند. سن بالا، استرس، بیماری های همراه، همه موجب افزایش احتیاج بدن به منیزیم می شوند. تغییرات دستگاه گوارش و کلیه ها نیز در سنین پیری، موجب کاهش جذب و افزایش دفع منیزیم می شود.

 

تاثیرات منیزیم در بدن بسیار مهم و گسترده است بطوریکه علائم و نشانه های کاهش منیزیم در بدن در سرتاسر بدن نمود پیدا میکند. منیزیم حدود ۳۰۰ آنزیم را فعال میکند و روزانه در هزاران واکنش بیوشیمیایی بدن، دخالت میکند. منیزیم در انتقال پیام های عصبی، انقباض عضلانی، گردش خون، تولید انرژی در بدن، متابولیسم تغذیه ای سلول ها و استخوان موثر است.علائم کمبود منیزیم می تواند آشکار و یا نهفته باشد.

تاثیر منیزیم بر بدن

آیا من به اندازه ی کافی منیزیم دریافت می کنم ؟

کمتر از ۳۰ درصد از مردم میزان منیزیم کافی دریافت می کنند و حدود ۲۰ درصد از جمعیت، کمتر از نصف منیزیم مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

یکی از روش های معمول اندازه گیری میزان منیزیم بدن، آزمایش سرم خون است که در این آزمایش نیز مقدار دقیق منیزیم بدن قابل اندازه گیری نیست. زیرا فقط ۱ درصد منیزیم بدن در خون وجود دارد و تنها ۳/۰ % منیزیم در سرم خون است.

پس بهتر است به جای آزمایش، سبک زندگی تان را با دقت بیشتری بررسی نمایید و به سوال های زیر پاسخ دهید:

کمبود منیزیم

 1. آیا شما مرتبا از نوشیدنی های کربوهیدراتی استفاده می کنید ؟

بیشتر نوشابه های گازدار مشکی رنگ حاوی فسفات هستند. این مواد به منیزیم مواد غذایی در داخل دستگاه گوارش متصل شده و مانع جذب منیزیم از دستگاه گوارش می گردند. بنابراین حتی اگر شما از تغذیه ی کافی و سرشار از منیزیم برخوردار باشید با مصرف نوشابه های گازدار در هر وعده ی غذایی، منیزیم زیادی از دست میدهید. امروزه افزایش مصرف نوشابه های گازدار دلیل کاهش منیزیم و کلسیم در بدن افراد است.

 1. آیا شما مرتبا از غذاهای شیرین مانند کیک و دسر ، آبنبات و .. استفاده می کنید ؟

شکر سفید نه تنها منیزیم ندارد بلکه موجب دفع منیزیم بدن از کلیه ها می شود. از طرفی غذاهای شیرین از طرف متخصصان تغذیه بعنوان ضد مواد مغذی شناخته شده اند. به طوریکه با ایجاد سیری زودرس، جایگزین مصرف غذای کامل حاوی مواد مغذی و ویتامین ها می شود.

 1. آیا شما استرس زیادی را در زندگی تان تجربه میکنید یا مشکل پزشکی پر استرسی مانند جراحی را پشت سر گذاشته اید ؟

استرس موجب کاهش منیزیم بدن شده و کمبود منیزیم نیز واکنش های استرسی فرد را افزایش میدهد و این موجب بدتر شدن مشکل بیمار می شود. در مطالعات نشان داده شده که آدرنالین و کورتیزول ترشح شده به دنیال استرس و اضطراب با کاهش منیزیم بدن همراه است. به دلیل این که بدن در موقعیت های استرسی منیزیم بیشتری مصرف میکند، تمام این حالات، شامل استرس های فیزیولوژیک و فیزیکی مانند جراحی، سوختگی بدن، بیماری های مزمن ممکن است منجر به کاهش منیزیم شود.

مصرف زیاد چای و قهوه

 1. آیا شما روزانه قهوه، چای و یا دیگر نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنید ؟

سطح منیزیم و دیگر مواد معدنی بدن به وسیله ی کلیه ها تنظیم می شود. با نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار کلیه، منیزیم بیشتری را دفع میکند. بنابراین اگر شما نوشیدنی های کافئین دار از قبیل قهوه، چای و نوشیدنی های گازدار استفاده می کنید در معرض کمبود منیزیم بدن قرار دارید.

 1. آیا شما داروهای قلبی و مدرّ ( ادرارآور ) ، داروهای بیماری آسم، قرص ضد بارداری، استروژن مصرف می کنید؟

این داروها موجب افزایش دفع منیزیم از کلیه ها می شود.

 1. آیا شما مکمل های کلسیم بدون منیزیم یا با نسبت کلسیم به منیزیم کمتر از یک به یک استفاده میکنید ؟

مطالعات نشان داده است، زمانی که منیزیم بدن فرد پایین است. استفاده از مکمل های کلسیم موجب کاهش جذب منیزیم می شود. با این که که مکمل های کلسیم اثر منفی بر سطح منیزیم بدن دارند اما مکمل های منیزیم باعث استفاده ی بهتر بدن از کلسیم می شوند!

بهترین نسبت بین کلسیم و منیزیم در مکمل ها نسبت یک به یک است. این نسبت فقط موجب جبران کمبود منیزیم نیست، بلکه مانع از خطر رسوب کلسیم در رگ ها (وقتی میزان ذخیره ی منیزیم کم و میزان دریافت کلیسم بالاست) می شود.

به طور کل وقتی سطح منیزیم پایین است، بدن تمایل به احتباس کلسیم دارد، بنابراین افزایش دریافت کلیسم در این افراد موجب افزایش غیر طبیعی سطح کلسیم داخل سلولی از جمله سلول های قلبی و عروقی شده و در نتیجه در صورتیکه شما مکمل های کلسیم مصرف می کنید، بهتر است از میزان کافی بودن منیزیم بدن خود مطمئن باشید. منیزیم و کلسیم دو روی یک سکه ی فیزیولوژیکی هستند و با این که اثرات متفاوت با هم دارند اما به عنوان یک تیم کار میکنند.

 1. الکل نیز، باعث افزایش دفع کلیوی منیزیم می شود. در مطالعات انجام شده، در ۳۰ درصد افراد الکلی، کمبود بالینی منیزیم وجود داشته است.

مکمل های طبیعی منیزیم

منابع طبیعی تامین منیزیم بدن

به غیر از مکمل های دارویی و غذایی منیزیم،می توان با مصرف مواد غذایی سالم، منیزیم مورد نیاز بدن را تامین نمود. بعضی از منابع گیاهی منیزیم عبارتند از:

 • اسفناج: هر فنجان اسفناج حاوی ۱۵۷ میلی‌گرم منیزیم
 • برگ چغندر:‌ هر فنجان برگ چغندر حاوی ۱۵۴ میلی‌گرم منیزیم
 • تخمه‌ی کدو: یک ‌هشتم فنجان تخمه‌ی کدو حاوی ۹۲ میلی‌گرم منیزیم
 • بادام: هر فنجان بادام حاوی ۸۰ میلی‌گرم منیزیم
 • آووکادو: یک عدد آووکادوی متوسط حاوی ۵۸ میلی‌گرم منیزیم
 • انجیر: نصف فنجان انجیر حاوی ۵۰ میلی‌گرم منیزیم
 • شکلات تلخ: ۶۵ گرم شکلات تلخ حاوی ۹۵ میلی‌گرم منیزیم
 • موز: یک عدد موز متوسط حاوی ۳۲ میلی‌گرم منیزیم

و اما یک فنجان نوشیدنی نیوورا، ۵ برابر اسفناج یعنی ۸۰۳ میلی‌گرم منیزیم دارد.

 

نیوورا مکمل غذایی منیزیم

نوشیدنی های آلوئه ورای نیوورا، به دلیل فرآوری خاص آلوئه ورا که در این شرکت انجام می شود، دارای تمام ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدآمینه های ضروری بدن است که در خود گیاه آلوئه ورا، گیاه جادویی سلامتی بخش، وجود دارد. در این نوشیدنی صادراتی تمام مواد موثره آلوئه ورا حفظ می شود و می تواند به عنوان یک مکمل غذایی خوشمزه در سفره مردم عزیزمان نیز، قرار بگیرد.

شل 15 عددی نوشیدنی 300 سی سی

شل ۱۵ عددی نوشیدنی ۳۰۰ سی سی آلوئه ورای    میوه های استوایی نیوورا

همچنین پودر عصاره آلوئه ورای نیوورا، که برای اولین بار در کشور توسط شرکت اکسیر شرق ارمغان طبیعت تولید شده است. می تواند به عنوان ماده اصلی اولیه در تولید مکمل های غذایی و دارویی در کارخانجات دارویی مورد استفاده قرار گیرد.

پودر عصاره آلوئه ورای نیوورا

پودر عصاره آلوئه ورای نیوورا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *