مزرعه آلوئه ورا
آلوئه ورا چیست؟
۲۸ شهریور, ۱۳۹۹
مزیت آلوئه ورا برای سالمندان
۱۱ مزیت آلوئه ورا برای سالمندان
۲۸ شهریور, ۱۳۹۹
نمایش همه

آیا آلوئه ورا خوردنی است؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم خیر!، بلکه آلوئه ورا می تواند سمی و خطرناک هم باشد. فقط یک گونه ی آلوئه ورا قابل خوردن است. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، ادامه مقاله را با دقت مطالعه نمایید:

اگر مقاله “آلوئه ورا چیست؟” را هنوز مطالعه نکرده اید، توصیه می کنیم ابتدا آن را مطالعه نمایید تا بدانید آلوئه ورا چه نوع گیاهی ست و از چه قسمت ها و ترکیباتی تشکیل شده است.اما بهتر است بدانید که ما بیش از یک نوع آلوئه ورا داریم و فقط یک نوع از آن، قابل خوردن است. از آنجا که گیاه شناسان نام های مختلفی را به گیاه آلوئه ورا اختصاص داده اند، پیدا کردن گونه خوردنی آلوئه ورا از نظر علمی کمی پیچیده شده است. در حال حاضر ، به گفته گیاه شناسان ، همه این نام ها به این گیاه اشاره دارد:

آلوئه ورا(aloe vera)

آلوئه باربادنسیس(aloe barbadensis)

آلوئه ورا باربادنسیس(aloe vera barbadensis)

آلوئه ورا چاینسیس(chinensis)

 

در دنیای واقعی ، باغداران و پرورش دهندگان انواع آلوئه ورا را که به صورت خوراکی و غیر خوراکی هستند ، به روش بسیار ساده تری متمایز می کنند ، حتی اگر از نظر علمی درست نباشد. آلوئه ورای خوراکی با نام های آلوئه باربادنسیس یا آلوئه ورا باربادنسیس شناخته می شود. و آلوئه ورا غیر خوراکی به عنوان آلوئه ورا چاینسیس شناخته می شود.

 

چگونه گیاهان مختلف آلوئه ورا را از هم تفکیک کنیم؟

آلوئه ورا باربادنسیس ، دارای برگهای عمودی ضخیم ، پهن و گوشتی است که به رنگ خاکستری متمایل به سبز است و گل های زرد تولید می کند.

آلوئه ورا باربادانسیس میلرآلوئه ورا باربادنسیس ، دارای یک رنگ سبز تا خاکستری سبز و یک فرم گل و بوته دایره ای کاملاً مشخص است.

 

آلوئه ورا باربادانسیس از نمای نزدیک

از نزدیک گیاه آلوئه ورا باربادنسیس را نشان می دهد.

 

ضخامت برگ های آلوئه ورا

ضخامت برگهای آلوئه ورا باربادنسیس را نشان می دهد.

 

عرض برگ های آلوئه ورا

 عرض برگهای آلوئه ورا باربادنسیس را نشان می دهد ، عرض آن در پایه ی برگ ها بسیار گسترده است.

 

ضخامت برگ آلوئه ورا از پشت

عرض برگهای آلوئه ورا باربادنسیس را از زیر نشان می دهد.

 

شکل بوته آلوئه ورا

آلوئه ورا باربادنسیس ، با تعداد کمی برگ بسیار ضخیم و به شکل یک روزت

 

 

تفاوت برگ نابالغ و برگ بالغ در آلوئه ورا باربادانسیس

آلوئه ورا باربادنسیس ، تفاوت مشخصی را بین برگهای جوان تر لکه دار و برگهای بالغ که لکه ای ندارند نشان می دهد.

 

گل های آلوئه ورا باربادانسیس

آلوئه ورا باربادنسیس گل های زرد تولید می کند ، متفاوت از انواع غیر خوراکی که دارای گل نارنجی است.

 

آلوئه چاینسیس

آلوئه ورا چاینسیس دارای برگهای لکه ای ضخیم و باریک کمتری است و گلهای نارنجی تولید می کند. این نوع آلوئه ورا است که معمولاً برای درمان سوختگی فروخته می شود.

 

آلوئه چاینسیس از نمای نزدیک

آلوئه ورا چاینسیس (غیر قابل خوردن) دارای رنگ سبز آبی است و فرم بسیار متفاوتی ، تا حدودی پهن تر و روی هم چیده شده به جای فرم دایره ای گل و بوته

 

برگ بالغ و نابالغ در آلوئه چاینسیس

آلوئه ورا چاینسیس با برگهای بالغ و جوان لکه دار ، این علائم روی برگ بعد از بلوغ و بزرگ شدن برگ هم حفظ می شوند.

 

گل های نارنجی در آلوئه چاینسیس

آلوئه ورا چاینسیس گلهای نارنجی تولید می کند ، متفاوت از انواع خوراکی که گل های زرد دارد.

گلهای زرد یا نارنجی لوله ای گیاهان آلوئه ورا در ساقه های بلند از بهار تا تابستان رشد می کنند هنگامی که گیاهان به سطح بلوغ خاصی می رسند ، معمولاً در حدود چهار سالگی.

 

یک روش مشخص تر برای شناسایی گونه Aloe vera barbadensis Miller این است که با مقایسه برگهای جوان و بالغ ، آنها متفاوت به نظر می رسند. پاجوش ها (گیاهان نوزادی که در کناره های گیاه اصلی رشد می کنند) و برگ های جوان روی گیاهان بالغ لکه دار می شوند ، آنها دارای علامت های زیادی به رنگ سفید یا سبز کم رنگ هستند که با بالغ شدن گیاه و بزرگتر شدن برگ ها از بین می روند. برگهای ضخیم تر نیز به رنگ سبز یا خاکستری-سبز هستند.

 

در آلوئه ورا چاینسیس ، برگ های خالدار با بالغ شدن تغییری نخواهند کرد ، برگ های جوان و بالغ یکسان به نظر می رسند ، تنها تفاوت در اندازه آنها است. برگ ها رنگ متفاوتی دارند ، بیشتر به رنگ سبز آبی است.

 

تفاوت آلوئه ورای خوراکی و غیرخوراکی

یک برگ آلوئه ورا غیر قابل خوردن. چاینسیس در مقایسه با یک برگ خوراکی آلوئه ورا باربادانسیس

تفاوت ضخامت ، رنگ و علائم برگ توجه کنید.

 

آلوئه ورای خوراکی و غیرخوراکی

یک برگ بالغ لکه دار و باریک از آلوئه ورا غیر قابل خوردن ، چاینسیس ، در مقایسه با یک برگ بالغ کاملاً علفی و ساده رنگ خوراکی آلوئه باربادانسیس.

 

نتیجه گیری:

  • آلوئه ورا باربادانسیس میلر، نوع خوراکی آلوئه ورا و آلوئه ورا چاینسیس نوع غیر خوراکی آن است و فقط برای مصرف موضعی روی پوست می تواند استفاده شود.
  • از نظر ظاهری، آلوئه باربادانسیس به رنگ سبز متمایل به خاکستری ست در حالی که آلوئه ورا چاینسیس، به رنگ سبز متمایل به آبی ست.
  • آلوئه باربادانسیس به صورت بوته ، برگ ها دور تا دور هم چیده شده، در حالی که آلوئه ورا چاینسیس برگ ها روی هم دیگه متصل به ساقه قرار گرفته است.
  • پاجوش(گیاه نابالغ) آلوئه باربادانسیس دارای لکه های سفید یا سبز روی برگ هاست و هنگامی که گیاه بزرگ تر شده و بالغ می شود این لکه ها از بین می رود، در حالی که در آلوئه ورا چاینسیس هر دو بوته نابالغ و بالغ  گیاه دارای لکه های سفیدی روی پوست هستند.
  • برگ های بالغ در گیاه آلوئه ورا چاینسیس دارای اندازه و ضخامت کوچکتری نسبت به برگ های بالغ در آلوئه باربادانسیس هستند.
  • آلوئه باربادانسیس سالی یک بار گل خوشه ای زرد رنگ می دهد، در حالی که آلوئه ورا چاینسیس، گل خوشه ای نارنجی رنگ می دهد.

 

تنها گونه ی کشت شده در گلخانه های شرکت اکسیر شرق ارمغان طبیعت، گونه ی آلوئه ورا باربادانسیس میلر است که مرغوب ترین و محبوب ترین گونه ی آلوئه ورا در سراسر جهان می باشد و مورد تایید انجمن آلوئه ورا و دارای مصارف غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی است. برای مشاهده محصولات تولیدی شرکت از این گونه ی بی نظیر، صفحه ی محصولات را مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *